נגישות

מפעיל לינארי

מפעיל לינארי (Linear Actuator) הינה אחת השיטות הפשוטות והזולות להעברת תנועה סיבובית של המנוע לתנועת דחיפה או משיכה ליניארית.
 
העברה תנועה הסיבוב של המנוע לתנועה לינארית מתבצעת ע"י אחת משתי השיטות הבאות:
1. מנוע הכולל אום פנימי ובורג העובר דרך גוף המנוע. התנועה המתקבלת ע"י המנוע גורמת לבורג ליצור תנועה לינארית.
2. בורג המחובר באופן קבוע למנוע, כאשר עליו מותקן אום הגורם לתנועה הלינארית כתוצאה מסיבוב הבורג. 
גם כאן ישנם שני סוגים: אום "רגיל" ואום "ללא חופש" המקטין את החופש הלינארי הנוצר בין האום לבין הבורג.
 
הספק או כוח הדחיפה / משיכה של הבוכנה נקבע ע"י מספר פרמטרים כגון סוג הבורג (מושחז / מעורגל / משוך), מה שמשפיע על נצילות הבורג והאום, פסיעת הבורג וקוטרו, גודל המנוע והמומנט שהוא מפיק.
כמו כן, יש לחשב את מהירות התנועה והתאוצות בה צריכה הבוכנה לעבוד, מחזור עבודה, אורך חיים ועוד.
 
אבירי מספקת מגוון רחב של פתרונות ומפעילים לינארים במגוון מהלכים וכוחות.
חלקם כוללים משובי מיקום (אנקודרים), לצד פרוטוקולי תקשורת שונים וגם "מנועים חכמים" משולבי מפעיל לינארי, המספקים פתרון "הכל באחד" של מנוע, מגבר, בקר ומפעיל ליניארי כיחידה אחת מלאה.
 
  • מפעיל ליניארי מיניאטורי - SANYO DENKIמפעיל ליניארי מיניאטורי - SANYO DENKISANYO DENKI הינה יצרנית של מנועי צעד, סרוו, דרייברים ובקרים. החברה מפסקת מוצר ייחודי של מפעיל ליניארי בגודל של 14X14 מ"מ המתאים ליישומי דחיפה של עד 4.5 ניוטון, במקומות בהם קיימת מגבלת מקום.
  • מפעיל לינארי - Oriental Motorsמפעיל לינארי - Oriental MotorsOriental Motors מייצרת מפעילים ליניאריים מדויקים מבוססי בורג כדורי ומסופקים עם מגבר תואם, לצד גודל מנוע 20 עד 60 מ"מ וכח נשיאה שלעד 30 ק"ג. המפעילים מסופקים גם כציר הנעה מלא.
  • מפעיל לינארי - ElectroCraftמפעיל לינארי - ElectroCraftElectroCraft הינה יצרנית אמריקאית בתחום הנדסת התנועה, המתמחה בייצור מנועי AC ,DC, ללא מברשת, מנוע גיר, מנועי צעד, צירים לינאריים ומגוון מוצרים נוספים בתחום ההינע.
  • מפעיל לינארי - Schneider Electric מפעיל לינארי - Schneider Electric Schneider Electric הינה יצרנית מנועים מובילה עם פתרונות בקרת תנועה בטכנולוגיית "ללא מברשת" (Brushless) לתעשיית הרובוטיקה, מכשור רפואי, ייצור מוליכים, אריזות ותעשיית המזון.
© כל הזכויות שמורות לאבירי מבית קונלוג בע"מ