נגישות

גיר פלנטרי

גיר פלנטרי (ממסרה בשפה העממית) הוא הנפוץ ביותר בתחום התעשייה והרובוטיקה. הגיר (ממסרה) בנוי ממערך גלגלים המסודרים כמערכת השמש. לגיר גלגל שיניים מרכזי, פנימי ומספר גלגלי שיניים נוספים המקיפים את המרכזי ומשמשים להנעה ביניהם.
הבנייה המודולרית הפשוטה של הגיר (ממסרה) הופכת אותה לעמידה ויעילה. הגיר מאופיין ביכולת מומנט גבוהה לעומת לשמקל פיזי נמוך.

במקרים בהם נדרשת יחס הפחתת מהירות קטנה ונקודת העבודה של המנוע דורשת מאמצי ביצועים גבוהים מהמנוע, יכול הגיר להגן על המנוע מפני החלקה, או יציאה מסנכרון, הגדלת האינרציה בריבוע יחס ההפחתה מעלה משמעותית את יכולת התמודדות עם מערכות בעלות אינרציה גבוהה.

את שכבות הגיר הפלאנטרי מרכיבים כך שיציאה של גיר ראשון מניעה את מערכת הפלנטה של הגיר השני, מושגת הפחתה משמעותית במהירות בסדרי גודל של 1:100 ואף יותר, דבר המוביל להגדלה ביחס לאינרציה המשוקפת למנוע (המנוע רואה אינרציה שהיא קטנה בריבוע יחס הגיר) ויכולת להתמודד עם אפליקציות גדולות ואינרציוניות בגודל קומפקטי.

מערכת גירים פלאנטרים מושמת גם בגירי רכבים, דבר המאפשר תיבות הילוכים סבירות בגודלן, ובעלות יכולת העברת מומנטים.

חברת אבירי טכנולוגיות מייבאת גירים פלאנטריים איכותיים, מתוצרת אפקס טיאוון, גירים אילו בעלי נצילות גבוהה, חופשים נמוכים (Backlash) רעש פעולה מסוכך בדרגת אטימות על פי דרישה מחירים תחרותיים, וזמינות גבוהה, גורמת לתחרותיות הובלה בשוק הגירים הישראלי, ומקצוענות בתחום.

 • גירים APEX

  גירים APEX

  חברת Apex Dynamics, מתמחה בייצור של גירים פלאנטריים לרוב סוגי מנועי הסרוו הנפוצים בעולם, והמיועדים בעיקר למערכות הינע מדויקות.
 • גירים Parker

  גירים Parker

  יצרנית אמריקאית מובילה בתעשיית בקרת ההינע, מייצרת מגוון גירים לצרכים שונים.
 • גירים IMS GEAR

  גירים IMS GEAR

  יצרנית גרמנית המציעה מגוון גירים סטנדרטיים ובהתאם לדרישות הלקוח.

© 2017 כל הזכויות שמורות לאבירי טכנולוגיות בע"מ