נגישות

בוכנות חשמליות

בוכנה חשמלית היא אחת השיטות הידועות להעברת תנועה סיבובית של המנוע לתנועת דחיפה
או משיכה לינארית.
 
העברה תנועת הסיבוב של המנוע לתנועה ליניארית מתבצעת ע"י 2 שיטות עיקריות:
1. העברה באמצעות תמסורת רצועה - המנוע מחובר בצורה מקבילה לבורג ההנעה, כאשר בין המנוע לבורג ישנה תמסורת רצועה.
2. העברה באמצעות חיבור ישיר - המנוע מחובר בצורה טורית לבורג. הבורג הדוחף הוא חלק אינטגרלי מהמנוע ועובר דרכו בזמן התנועה.
 
הספק או כוח הדחיפה / משיכה של הבוכנה נקבע ע"י מספר פרמטרים כגון סוג הבורג (מושחז / מעורגל / משוך) - מה שמשפיע על נצילות הבורג והאום, פסיעת הבורג וקוטרו, גודל המנוע והמומנט שהוא מפיק. 
על מנת להגדיל את כוח הדחיפה / משיכה משתמשים לעיתים בממסרת הפחתה (גיר), אשר משפיע על מהירות הדחיפה המרבית של הבוכנה.
 
פרמטר חשוב בבחירה נכונה של גודל הבוכנה החשמלית הוא מהלך הבוכנה. כמו כן, יש לחשב את מהירות התנועה והתאוצות בה צריכה הבוכנה לעבוד, מחזור עבודה, אורך חיים ועוד.
 
חשוב לדעת! בוכנה חשמלית לא מיועדת לקחת כוחות צד, וכאשר בוחרים בוכנה חשמלית יש לשים לב לווקטור הכח הפועל על הבוכנה החשמלית, על מנת לא לגרום נזק לבורג או למסבים האוחזים אותו.

אבירי מספקת קשת רחבה של פתרונות בתחום, ממגוון רחב של חברות מיוצגות.  
החל מבוכנות זעירות ועד לבוכנות גדולות למהלכים של עד 2000 מ"מ ולכוח דחיפה של עד 114,000 ניוטון, אקטואטורים מובנים במנועי צעד או מנועים מוכללים, משובים לינאריים או סיבוביים ומנועים לינאריים "מוט נע".
  • בוכנות חשמליות - LinMotבוכנות חשמליות - LinMotLinMot מתמחה בייצור מנועים לינאריים ייחודיים המכילים משוב מיקום. המנועים מסופקים ברמת אטימות של עד IP69 ובכוחות קטנים עד בינוניים.
  • בוכנות חשמליות - Parkerבוכנות חשמליות - Parker Parker הינה יצרנית אמריקאית מובילה בתעשיית בקרת ההינע, המתמחה בפיתוח מערכות וטכנולוגיות חדשות תוך מתן מגוון רחב של פתרונות בתחום בקרת ההינע.
  • צירים לינאריים - IAIצירים לינאריים - IAIIAI מייצרת צירי הנעה לינאריים, בוכנות חשמליות, רובוטים ובקרים.
© כל הזכויות שמורות לאבירי מבית קונלוג בע"מ